ЗУПИНИМО БУЛІН РАЗОМ!!!

Без_названия_1.jpegБулінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, цькування) — це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі зі застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Існують наступні типи булінгу та його форми:

- фізичний – завдання ударів, штовхання, пошкодження або крадіжка власності;

- психологічний – виключення інших із групи чи розповсюдження пліток або чуток;

- усний (словесний) – обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса, національність;

- письмовий – написання записок або знаків, що є болючими чи образливими;

- кібербулінг – розповсюдження чуток та образливих коментарів з використанням електронної пошти, мобільних телефонів (наприклад, надсилання СМС) і сайтів соціальних мереж.

Соціальна структура булінгу має три елементи:

• переслідувач (булі);
  • жертва;
  • спостерігач.

Без_названия.jpegДії, щоб зупинити явища булінгу в студентському середовищі:

• Не бути байдужими!!!;
  • Не цькувати за соціальний стан людини;
  • Сприймати людину такою яка вона є;
  • Виховувати здорові стосунки у групі;
  • Поважти думки та погляди інших;
  • Виявляти доброзичливість, милосердність, толерантне ставлення до інших, виявляти готовність до примирення, визнавати свої помилки.

images.jpegПорядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти здійснюється відповідно до Положення про порядок і процедури вирішення конфліктних ситуацій у Криворізькому державному педагогічному університеті.

Травень 2024