Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

Кафедра філософії КДПУ славиться своїми багаторічними традиціями. З 1985 р. викладачі кафедри виробили особливий науково-філософський стиль, що яскраво проявляється у високому рівні наукової та викладацької діяльності. На кафедрі викладаються філософія, логіка, філософія освіти, філософія та методологія науки, етика, естетика, релігієзнавство, критичне мислення, культурологія, соціально-політична філософія. Викладачі кафедри філософії постійно вдосконалюють навчальні курси, втілюють актуальні методичні тренди, оновлюють змістовне наповнення. Філософські дисципліни викладаються на всіх ступенях вищої освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії.

Щорічно на кафедрі видається збірка наукових праць “Актуальні проблеми духовності”, проводяться викладацька та студентська конференції, за матеріалами останньої видається збірка “Юнософія”. Традиційною стала щорічна олімпіада з філософії. Викладачі кафедри здійснюють керівництво науковими роботами студентів, навчально-науковими роботами аспірантів.

Кафедра філософії має широкі зв’язки з провідними науковими закладами України і світу: плідно співпрацює з Інститутом філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, Київським національним університетом ім. Т. Шевченка, Інститутами філософії Берлінського і Дрезденського університетів та інш. Викладачі кафедри неодноразово вигравали наукові гранти, стипендії та отримували престижні міжнародні наукові премії. Значним досягненням кафедри можна вважати формування наукової школи, очолюваної професором Я.В. Шрамком в руслі аналітичної традиції. Систематично працює науково-методологічний семінар кафедри, на якому обговорюються здобутки викладачів кафедри та запрошених науковців. Провідною нормою наукового дослідження проголошується орієнтація на високі міжнародні стандарти науковості.

Травень 2024