Фізико-математичний факультет
Математика. Фізика. Інформатика.

Чорнобиль. 35 років трагедії

26 квітня  у групі І-17 була проведена кураторська година, присвячена трагедії в м. Прип’ять на Чорнобильській атомній електростанції.

У 1986 році на території сучасної України відбулась найбільша техногенна катастрофа 20 століття. Для нинішніх студентів ця трагедія не так зрозуміла. Вони народились набагато пізніше, ніж вона відбулась. Проте вони знають про це від бабусь та дідусів. В декого є знайомі, які приїхали до Кривого Рогу з Прип’яті.

Тема Чорнобиля всі ці роки постійно жваво обговорюється. Виявилось, що дуже багато було знято фільмів, як художніх, так і документальних (останній - це серіал «Чорнобиль», знятий компанією HBO). Він максимально детально описує всі події, які відбувались у ніч вибуху та протягом 4-5 місяців після.

В кожному фільмі та пісні описано героїзм рятівників, їх невтомна праця та загибель, щоб запобігти ще більш жахливим наслідкам!

3 4 Події та їх наслідки відображені у фільмах українських режисерів, зокрема «Аврора». «Аврора» - фільм режисера Оксани Байрак, знятий в 2006 році.  Аврора - вихованка дитбудинку на околиці Прип'яті, яка мріє стати балериною. Під час катастрофи на ЧАЕС дівчинка отримує величезну дозу опромінення. Єдиний шанс на виживання - дорога операція в США. Аврору відправляють в Америку, де в лікарні вона зустрічає свого кумира, зірку балету Ніка Астахова.

«Двері» - короткометражний фільм 2008 року, в основі сюжету лежить глава «Монолог о целой жизни, написанный на дверях» книги «Чорнобильська молитва» Світлани Алексієвич.

«В суботу» - художній фільм Олександра Міндадзе 2011 року, дія якого відбувається протягом доби напередодні і під час аварії на атомній станції.

«Земля забуття» - фільм франко-українського виробництва 2011 року.

«Метелики» - український чотирисерійний міні-серіал, що вийшов в 2013 році. 10-класниця Аля Широкова і її старша сестра Мар'яна, яка працює лікарем, їдуть на вихідні в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року через Київ у Прип'ять до родичів. На їхніх очах відбувається вибух на 4-му блоці Чорнобильської АЕС.

5Також тема Чорнобильської трагедії висвітлена у творчості співаків та композиторів.

Група ONUKA на початку 2016 року випустила міні-альбом «Vidlik», тематика якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою і її впливом.

Чорнобиль згадується в композиції «Radioactivity» альбому The Mix німецької інструментальної групи «Kraftwerk», пісні «Carry my urn to Ukraine» шведської групи «Army of Lovers» (з альбому 1993 року «The Gods of Earth and Heaven»).

Адріано Челентано випустив в 2012 році пісню під назвою «Sognando Chernobyl».

Вибух на ЧАЕС дуже довго буде в наших серцях!!!
Ми дуже вдячні героїзму рятівників та їх родинам!!!!

Травень 2024