Факультет української філології
Українська мова і література

17 квітня 2024 року на факультеті української філології відбулася зустріч Оксаною Горб, учителем-методистом, головою професійної спілки учителів української мови та літератури Довгинцівського району м. Кривого Рогу, експертом із сертифікації вчителів-словесників. До навчально-просвітницького заходу долучилися студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти різних курсів, викладачі кафедри української мови, кафедри української та зарубіжної літератур, гаранти ОП «Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова», «Українська мова і література, зарубіжна література. Психологія», Українська мова і література, зарубіжна література».

Тема обговорення: «Сертифікація вчителів української мови і літератури: секрети успіху».

Оксана Олександрівна звернула увагу присутніх на питання, пов’язані із сертифікацією, хто здійснює процедуру сертифікацію, окреслила її особливості, зазначила, хто може стати учасником. Доповідачка розлого й ґрунтовно проаналізувала нормативно-правову базу, як-от: Закон України «Про освіту» (ст. 51), Закон України «Про повну загальну середню освіту» (ст. 49), Положення про сертифікацію педагогічних працівників (затверджене постановою КМУ від 27 грудня 2018 р. № 1190), Наказ МОН від 16 серпня 2023 р. № 35 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році» та інші.

Оксана Горб надала вичерпні відомості про складові процесу сертифікації, які налічують 6 етапів, про те, як відбувається реєстрація, на що варто звернути увагу під час незалежного тестування. Кожен етап сертифікації було представлено докладно, з детальними коментарями й порадами від досвідченого вчителя-методиста. Важливим аспектом є розуміння роботи експертів, які мають оцінити навчальні заняття учасників сертифікації відповідно до бального розподілу, їхню підготовку з огляду на досвід роботи з використанням цифрових технологій тощо.

Присутні здобувачі освіти мали змогу поставити питання, які виникли після прослухання важливої методично орієнтованої інформації.

Вдячні Оксані Олександрівні Горб за корисну зустріч, яка збагатила студентів бакалаврату знаннями, орієнтованими на їхнє професійне становлення й зростання.

Травень 2024